Implanty w Poznaniu — czy taka odbudowa to dobry pomysł?

Implanty w Poznaniu — czy taka odbudowa to dobry pomysł?

Każda osoba, która straciła ząb, ma do wyboru kilka rodzajów uzupełnień protetycznych —  choć swoistym paradoksem jest, że łatwiej jest uzupełnić kilka brakujących zębów niż jeden. W tym ostatnim przypadku coraz częściej stosuje się implanty. Czy warto się na nie decydować? Sprawdź.

Czym są implanty?

Tego rodzaju odbudowy znacznie różnią się od tradycyjnych uzupełnień protetycznych. Ich konstrukcja ma maksymalnie naśladować budowę prawdziwych zębów, toteż tytanową śrubę (która tak naprawdę jest implantem —  choć potocznie tym mianem określa się całą odbudowę) wszczepia się w kość żuchwy i szczęki, z którą następnie się zrasta. Tworzy to stabilną podstawę, na której montuje się łącznik oraz koronę, czyli wystającą nad dziąsło część zęba.

Taka budowa sprawia, że te sztuczne zęby nie tylko wyglądają jak prawdziwe, ale też dają podobne odczucia. Podczas gryzienia pokarmów siły oddziałujące na ząb nie są przenoszone na zęby sąsiednie, dzięki czemu uczucie jest naturalne. Poza tym taka odbudowa jest w pełni stabilna i nie wymaga szczególnego postępowania, czego nie można powiedzieć np. o protezach.

Kiedy stosuje się implanty w Poznaniu?

Do tego rozwiązania, mimo jego ceny wynoszącej co najmniej kilka tysięcy złotych, przekonuje się coraz więcej osób. Wpływ na to ma wiele czynników, ale na pewno najważniejsze to chęć zachowania komfortu oraz dyskrecji. Jeśli ktoś nie chce, by osoby postronne wiedziały, że stracił ząb i ma odbudowę, implant jest odpowiednim rozwiązaniem, toteż taką odbudowę często stosuje się w przypadku straty zębów przednich. Tylko stomatolog jest w stanie odróżnić ją od prawdziwych zębów pacjenta.

Poza tym, jak było wspomniane, implanty w Poznaniu często wykorzystuje się do odbudowy pojedynczych zębów. W tym zakresie bywają stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych mostów protetycznych, mających tę wadę, że wymagają oszlifowania sąsiednich zębów, gdyż na nich są osadzane.

Liczne zalety

Jak widać, takie rozwiązanie ma wiele zalet. Sporo osób waha się, czy z niego skorzystać, gdyż koszt jest wyższy niż w przypadku klasycznych uzupełnień. Warto jednak wiedzieć także o tym, że implanty rzadko wymagają wymiany —  zwykle służą pacjentom dożywotnio.